2014-10-10 Złoty Certyfikat
Złoty Certyfikat

Po raz kolejny otrzymaliśmy Złoty Certyfikat Rzetelności. Świadectwo dla firm wyróżniających się etyczną postawą biznesową.

Certyfikaty wręczane są przedsiębiorstwom, które pozytywnie przeszły weryfikacje w Krajowym Rejestrze Długów, a także uzyskały zaświadczenie o braku zaległości podatkowych oraz wobec ZUS. Firmy musiały też przedstawić trzy referencje poświadczające ich wiarygodność. Jak zaznaczają organizatorzy programu Rzetelna Firma: - „Posiadacze Złotych Certyfikatów Rzetelności to nie tylko firmy wiarygodne finansowo, ale przede wszystkim takie, które mają poczucie odpowiedzialności społecznej. Zobowiązują się one do przestrzegania zasad etyki w biznesie, podpisując Kodeks etyczny Programu Rzetelna Firma”.

– To już V edycja Złotych Certyfikatów Rzetelności. Tak duże zainteresowanie wyróżnieniami poświadczającymi wysokie standardy moralne, świadczy o coraz większej świadomości polskich firm, które w ten sposób chcą wyrazić poczucie odpowiedzialności społecznej i potwierdzić silną pozycję rynkową. – mówi Waldemar Sokołowski, Prezes Zarządu Rzetelnej Firmy.

-  Nasz szpital od 5 lat osiąga dodatni wynik finansowy, reguluje zobowiązania terminowo, a jednak zła sława szpitali publicznych za którymi ciągną się niespłacone zobowiązania powoduje, że każdy nowy kontrahent patrzy na publiczny szpital nieufnie – mówi dr n. med. Marek Lewandowski, dyrektor SPWZOZ MSW w Bydgoszczy. - Logo „Rzetelni w biznesie” przełamuje lody i nasz nowy kontrahent od razu nie zakłada, że nie zapłacimy za dostarczony towar czy usługi.