2019-07-08 Certyfikat Doradcy Laktacyjnego
Certyfikat Doradcy Laktacyjnego

Chcielibyśmy z dumą poinformować, iż Pani koordynator pododdziału Neonatologicznego, lek. med. Małgorzata Barkowska-Czerniak od początku czerwca roku 2019 posiada Certyfikat Doradcy Laktacyjnego (nr 884/2019/CDL). Jest to certyfikat nadawany na 7 lat przez Centrum Nauki o Laktacji (CNoL) jednoznacznie mówiący, iż dany specjalista posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności konieczne do prowadzenia poradnictwa laktacyjnego.

Co to oznacza dla przyszłych i aktualnych mam? Możecie Panie zasięgnąć u niej porady dotyczącej karmienia piersią, jak również dowiedzieć się o jego zaletach w pierwszych miesiącach rozwoju dziecka. Na całym świecie ilość niemowląt karmiona piersią jest niewielka (ok. 38%-39%), dlatego tacy specjaliści są niezwykle potrzebni.

Zachęcamy więc wszystkie przyszłe mamy oraz te, których maleństwa są w pierwszych miesiącach swojego życia do odwiedzin u Pani koordynator pododdziału Neonatologicznego - udzieli ona odpowiedzi na każde nurtujące Was pytanie.