2015-02-13 Mamy Gazelę Biznesu
Mamy Gazelę Biznesu

Szpital MSW w Bydgoszczy otrzymał prestiżowe wyróżnienie – Gazelę Biznesu. Od 14 lat przyznaje je dziennik ekonomiczny „Puls Biznesu”.

W współzawodnictwie o tytuł Gazeli Biznesu biorą udział najdynamiczniej rozwijające się firmy z całej Polski. Zwycięzcy są wybierani na podstawie badań wyników firmy za pełne trzy poprzedzające lata. W tej edycji zweryfikowano wyniki osiągnięte w latach 2011, 2012 i 2013.

Kryteria, które muszą spełnić firmy biorące udział w rankingu są bardzo ostre. O tytuł Gazeli Biznesu może ubiegać się podmiot gospodarczy, który m.in. przez trzy lata odnotowywał wzrost przychodów i ani razu nie wykazał straty.

- Ranking obejmuje trzy lata, a zatem porównuje stosunkowo długi okres w działalności firmy. Zwykle zestawia się rok bieżący z poprzednim, a zatem jeden dobry rok pozwala pokazać dobra tendencję, w okresie 3 lat jest to trudniejsze- mówi dr n. med. Marek Lewandowski, dyrektor Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSW w Bydgoszczy. - Szpitale publiczne w takim rankingu pojawiają się incydentalnie, w kujawsko-pomorskim jesteśmy jedyną jednostką tego typu. W 2012 roku -  w naszym województwie - byliśmy w rankingu na 211 miejscu, a w tym roku na 99.