2014-12-17 Światełko Pokoju u nas
Światełko Pokoju u nas

Światełko przynieśli nam harcerze z 24 Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Kornelki” przy Zespole Szkół Specjalnych nr 30 im. Kornela Makuszyńskiego w Bydgoszczy.

Dzieci przekazały światełko na ręce dyrektora szpitala dra Marka Lewandowskiego. Ma ono nieść nadzieję i pokój ludziom na całej ziemi. Harcerze przyszli do nas z zapaloną lamką, przekazali nam ogień i zostawili go dla wszystkich pacjentów i pracowników naszej placówki.

Szczególnie wzruszająca była wizyta dzieci u pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Wraz ze naszymi podopiecznymi harcerze śpiewali kolędy wprowadzając świąteczny, serdeczny nastrój

Betlejemskie Światło Pokoju jest zapalane w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. To symbol nadziei, pokoju i miłości. Pokonało ono drogę z Betlejem do Wiednia, a następnie przez Słowację do Polski.

W tym roku mottem Betlejemskiego Światła Pokoju jest:  „Pokój naprawdę jest w nas.”