2014-12-12 Nasza Srebrna Perła
Nasza Srebrna Perła

Srebrna Perła Medycyny w kategorii „Szpitale publiczne poniżej 400 łóżek” została przyznana naszemu szpitalowi.

Już po raz drugi wystartowaliśmy w ogólnopolskim konkursie promującym zakłady opieki zdrowotnej i firmy medyczne, które wyróżniają się spośród innych metodami zarządzania, efektywnością działania i usługami na najwyższym poziomie. W zeszły roku kapituła konkursu przyznała nam brązową, a w tym, srebrną statuetkę.

- Wyłonieni przez Kapitułę Laureaci z całego kraju są prawdziwymi perłami w naszej opiece zdrowotnej. Krzewienie przez Państwa najlepszych wzorców opieki medycznej, a także najnowszych wiadomości z organizacji ochrony zdrowia (...) służy całemu naszemu społeczeństwu – powiedział prof. dr hab. Jerzy Woy-Wojciechowski, Prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego

Kapituła doceniła dynamiczny rozwój naszej placówki, wyróżniła – jako miejsce, które daje poczucie bezpieczeństwa pacjentom, a także uwzględniła fakt, że od lat nie generujemy długu. W ciągu pięciu lat wyremontowano oddziały szpitale w tym sale chorych z węzłami sanitarnymi, zakład rehabilitacyjny, przychodnię, rozpoczęto przebudowę bloku operacyjnego i zainwestowano w nowy sprzęt medyczny. Powstał również nowy, sześciołóżkowy oddział intensywnej terapii medycznej Aby podnieść jakość świadczonych usług Wielospecjalistyczny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSW w Bydgoszczy uczestniczy w projekcie „Bezpieczny szpital, Bezpieczny Pacjent” finansowanym ze środków Unii Europejskiej.

- Zawsze miło gdy zewnętrzny podmiot pozytywnie ocenia nasze działania. Ale poważnie, wymagania każdego rankingu mobilizują do ciągłej poprawy jakości naszych świadczeń i naszej organizacji, często też podpowiadają obszary działalności do poprawy mówi dr n.med. Marek Lewandowski dyrektor naszej placówki. – To, że cyklicznie już nasz SP WZOZ jest wyróżniany w wielu konkursach, świadczy o tym iż stawiamy na jakość i jesteśmy coraz bardziej uporządkowaną organizacją. To gwarantuje większe bezpieczeństwo pacjentów w takiej placówce.