2014-04-04 Nowoczesne pokoje porodowe
Nowoczesne pokoje porodowe

Po remoncie sal porodowych w naszym szpitalu, pacjentki mają do dyspozycji trzy indywidualne pokoje z pełnym wyposażeniem oraz węzłem sanitarnym.

Sale są stale monitorowane, dyskretnie oświetlone, a specjalnie dobrany kolor ścian i sprzętów wprowadza atmosferę spokoju i relaksu. Rodząca kobieta może przebywać podczas porodu sama lub z osobą towarzyszącą. Ma do dyspozycji piłki porodowe, worki saco i materace, które ułatwiają poród.Pacjentka rodzi w pozycji wybranej przez siebie. Wiele kobiet rodzi teraz w pozycjach wertykalnych, czyli na stojąco. Ułatwiają to specjalne fotele, które można dostosować do preferowanej przez kobietę pozycji.

Po porodzie pacjentki mogą skorzystać z pomocy konsultanta laktacyjnego. W naszym szpitalu wykorzystujemy system rooming – in. Dzieci z matkami przebywają w jedno, dwu lub trzyosobowych salach. Noworodki śpią w specjalnych ruchomych łóżeczkach, które ułatwiają opiekę i pielęgnację. Maluchy cały czas są blisko swoich mam, co doskonale wpływa na rozwój więzi emocjonalnych i sprawia, że kobieta w spokojny i naturalny sposób wchodzi w rolę matki.